2010-10-16

Purškiamas dezodorantas su vaistinio šalavijo eteriniu aliejumi

Namų sąlygomis visiškai nesunku pasigaminti dezodorantą :) Natūralūs dezodorantai skiriasi nuo įprastinių, perkamų parduotuvėse. Jie neužkemša porų, todėl nėra rizikos susirgti krūtų vėžiu, nekenkia endokrininei sistemai. Minusiukas tik tas, kad jie nelabai laiko prakaitavimą, o tik naikina prakaito kvapą. 
Aš gaminau su eteriniais aliejais: vaistiniu šalaviju, kuris reguliuoja prakaitavimą, ir arbatmedžiu, turinčiu antibakterinių savybių. Kvapas nesigavo aišku malonus, toks žolinis, gana specifinis, bet jis greitai išgaruoja, svarbu pasipurškus leisti dezodorantui nudžiūti ir tik nudžiuvus rengtis drabužius, kad kvapas neįsigertų į juos.
Iš pradžių šis dezodorantas man nelabai patiko, nesulaikydavo prakaito kvapo, bet taip buvo tik panaudojus pirmuosius kartus. Dabar jį naudoju su mielu noru, prakaito kvapą sulaiko visą dieną :)

Sudėtis:
 • distiliuotas vanduo, 
 • alūno milteliai, 
 • augalinis glicerinas,
 • vaistinio šalavijo eterinis aliejus,
 • arbatmedžio eterinis aliejus.

Prieš naudojimą dezodorantas suplakamas, kad glicerinas atliktų savo darbą, t. y. paskirstytų eterinius aliejus skystyje mikro lašiukais.

4 komentarai:

 1. Jei ne paslaptis, tai kokios proporcijos ingrediantu, labai noreciau pasidaryti tik bijau sugadinti, niekad nedariau?

  AtsakytiPanaikinti
 2. distiliuotas vanduo 50 ml,
  alūno milteliai 1-2 šaukšteliai, kurio talpa apie 1,8 ml (pasiskaičiuokit :) ),
  augalinis glicerinas apie 15 lašų (niekada neskaičiavau),
  eterinių aliejų apie 15 lašelių.

  Reikia gliceriną sumaišyti su eter. al., glicerino pagalba et. al. pasiskirstys po dezodorantą mikrolašeliais. Vandenyje ištirpinti alūno miltelius ir šį skystį sumaišyti su et. al. ir glicerinu :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveiki:) norėčiau pabandyti pasigaminti purškiamą dezodorantą. Turiu kiparisų eterinį aliejų, ar jis tiktų, koks derėtų dar prie jo eterinis aliejus? O jei dar įlašinčiau citrinų rūgšties esterio, gal jis būtų veiksmingesnis, nes jis irgi naikina blogą kvapą,kiek teko skaityti, bet nžn kiek maždaug jo lašinti? Gal patartum?:) O kaip jie veikia vasaros metu, naikina blogą kvapą, išsilaiko per visą dieną?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sveiki, kiparisų ea man vienas iš labiausiai patikusių dezodorante. Tiktų citrina, suteiktų gaivumo. Man ir su spindulinių eukaliptų ea patiko.
  Bandžiau citrinų rūgšties esterį, bet nepasakyčiau, kad su juo dezodorantas geriau laikytų :/ Nebeprisimenu, kiek jo dėti, bet galit pasiskaičiuoti pagal procebtus, nurdyta gi prie jo aprašymo.
  Man jie tiek žiemą, tiek vasarą laiko pusėtinai... Vis gi natūralus dalykas :)

  AtsakytiPanaikinti