2010-10-21

Valanti veido kaukė su moliu

Kiekviena namie greitai ir nesudėtingai galite pasigaminti valančią veido kaukę su moliu.
Mano jautriai, sausėjančiai ir kuperozinei odai labiausiai tinka ši įkeltoji. Baltas molis yra labai švelnus, bet turtingas mineralais, raudonas molis tinka odai su išsiplėtusiais kapiliarais, o gintaro milteliai ne tik aprūpina odą įvairiausiomis medžiagomis, bet ir paskatina audinių regeneraciją, veikia antimikrobiškai. Ši kaukė giliai valo odos poras. Naudojant ilgesnį laiką reguliariai, galima pamiršti inkštirus :)
Įkeliu bazinį receptą, tačiau jį galima tobulinti, įdėti priedų, ką mėgstate ar turite. Aš pati kiekvieną kartą darausi vis kitokią kaukę, patinka eksperimentuoti. Dažnai įdedu varnalėšos miltelių, kurie taip pat turi valančių savybių, rasulo molio, įvairių eterinių aliejų ir pan. Maišyti galima su paprastu ar distiliuotu vandeniu, idealiausia būtų hidrolatas (distiliuotas gėlių vanduo), kuris dar labiau išpuoselės jūsų odą. Kad molio kaukė nesausintų odos, galima į ją įlašinti kelis lašelius aliejaus, bet nepadauginti, nes kaukė gali slysti nuo odos :) Turinčioms riebesnę odą labai gerai žalias molis, kuris subalansuoja riebalinių liaukų veiklą. Jis veikia stipriau nei bet kuris kitas molis. Sumaišius visus ingredientus, turėtų gautis tirštos grietinės konsistencijos masė. Prieš tepant ant veido labai gerai palikti kaukę pastovėti pusvalandžiui. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad molio kaukė NEGALI sudžiūti ant odos. Jei džiūsta, ją nuolat reikėtų drėkinti vandeniu (apipurkšti ar apšlakstyti). Laikyti reikėtų apie 20 min., o kartoti kas savaitę. Tik nepamirškite su savimi pasiimti fantazijos, nebijokite eksperimentuoti ir turėsite geriausią veido kaukę :)

Sudėtis:
 • baltas molis,
 • raudonas molis,
 • gintaro milteliai,
 • vanduo,
 • augalinis glicerinas.

6 komentarai:

 1. Anonimiškas2011-03-21 11:34

  labai noreciau pasidaryti.O mazdaug kokios proporcijos turetu buti?Ko daugiau,ko maziau?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Čia jau pagal odos tipą, sunku net pasakyti, nes darydama molio kaukes niekada nieko nematuoju ir vis ką nors keičiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2011-04-05 21:59

  Brigita, o kaip jūs sprendžiat tą problemą, kad raudonas molis dažo odą? Jau seniai esu įsigijus raudono molio, bet, pamačius, kad jis dažo, taip ir nesiryžau jo naudoti — baisiai nesinori po kaukės, primaitinus odą visokiom naudingom medžiagom, prausti veidą prausikliu.. Ką galėtumėte patarti?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labas vakaras, raudoną molį naudoju gal du metus, to pigmento (vos matomo) duoda tik tam kartui ir atsibudusi ryte iš viso nieko nesimatys ;) Aš to dažymo asmeniškai net nepastebiu.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2011-04-13 09:33

  laba, o kur galima isigyti gintaro milteliu?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Laba diena,

  Aš pirkau parodoje. O šiaip turiu "Arzagallery". Vadinasi gintaro pudra, internete turėtumėte rasti :)

  AtsakytiPanaikinti