2010-11-02

Veido prausiklis su rasulo moliu

Jau senokai nebeperku jokių veido prausiklių. O kam, jei ir pačiai visai nesunku pasigaminti namie :)
Pirktiniai, kad ir ekologiški prausikliai, man dažnai sausina odą, bet šis molio prausiklis nesausina, po jo net nebereikia jokio kremo. Valomųjų savybių turi ne tik rasulo molis, bet ir lazdyno riešutų aliejus, apelsino eterinis aliejus, gintaro milteliai, kurie giliai valo odos poras, veikia antibakteriškai. Aš dažniausiai šį prausiklį gaminuosi keliems kartams, bet galima ir ilgesniam laikui, greitai nesugenda. Tik vienas šitokio prausiklio trūkumas - jei nepakankamai šlapios rankos ir veidas, molis susisuka į gumuliukus, sunkiau prausiasi, tad visada reikia šlapinti rankas vandeniu ir prausti sukamaisiais judesiais. Nusiprausia išties švariai :) Lengviau praustųsi su didesniu kiekiu aliejaus, nei kad aš darau, bet nematau reikalo daugiau pilti jo. Padauginus aliejaus, liks riebumas ant veido. Visas proporcijas galima susigalvoti pačioms, eksperimentuoti ir pasidaryti sau tinkamą konsistenciją. Jei oda itin sausa, šiuo prausikliu galima prausti tik veido T zoną.

Sudėtis: 
 • rasulo molis,
 • lazdyno riešutų aliejus,
 • gintaro milteliai,
 • raudonųjų apelsinų eterinis aliejus.
P.S. Ačiū Palominai už idėją ;)

7 komentarai:

 1. O tau gintaras nedirgina odos kai ji naudoji kasdien prausdamasi? Na, prausiklis su grūdeliais, tai gaunasi panašiai kaip šveitiklis..

  AtsakytiPanaikinti
 2. Mano oda jautri, tai tikrai nedirgina, tie gintaro miltukai net nesijaučia. Gal priklauso nuo sumalimo, manasis tikrai labai smulkus :) Beje, aš su juo nesiprausiu kiekvieną dieną, na tokiais periodais... Kai matau, kad jau poros pasikimšusios, pasigaminu nedidelį kiekį ir panaudoju kelis vakarus. Pastebėjau, kad tikrai gerai poras pravalo, bet jos pas mane gana mažos, vat įdomu, kaip veiktų toms, kurios turi rimtesnių problemų ar inkštirų...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Na man prausiklis šitas tikrai laaaabai patiko, gal kaip pati minėjai kiek sunkoka praustis, bet ir nesunku :) jausmas nusiprausus labai geras, odelė švelni labai palieka, bent man :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2011-08-19 18:11

  na idomus prausiklis,gal ir reiktu pabandyti,bet del gintaro milteliu bijau,nes mano oda greit susierzina todel sveitikliu nenaudoju

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pats rasulo molis yra "šiurkštesnis" už gintaro miltelius, tad suerzinti jie tikrai neturėtų. Jeigu nereikia odos giliau valyti, galite ir nedėti gintaro miltelių :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2012-02-08 22:42

  as ce gal ne i tema, bet i pausikli rekomenduociau idet augalinio glicerino vietoj vieno is alieju...manau rezultatas turetu buti neblogas...gaila pati neturiu laiko expermentuot..tad tik patarinet belieka :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ir kodėl geriau rinktumėtės gliceriną?
  Mano manymu, kaip tik atrodo glicerino reikia naudoti saikingai, tik lašais, o čia aliejaus yra kur kas daugiau; ir natūraliau, odą papildo vertingomis medžiagomis.

  AtsakytiPanaikinti