2011-02-28

Dantų pasta su varnalėšų šaknų milteliais

Štai ir mano antroji dantų pasta. Ne tokia išvaizdi, kaip pirmoji, bet man ši labiau patiko: švelniau ir geriau valanti, pabalino dantis. Šį kartą dantų pastos pagrindas tik kreida, nebedėjau balto molio ir ji dėl to gavosi išties švelniau valanti. Varnalėšų šaknų miltelius dėjau, nes jie pasižymi priešuždegiminėmis, valomosiomis savybėmis bei stiprina dantų emalį. Tuo pačiu eksperimentavau, ar dantų pasta nesuges greičiau, ją praturtinus augalų milteliais, nes gali prasidėti rūgimas, bet ne... Dantų pastą sunaudojau gal per tris savaites, per tą laiką nesugedo ir tuo labai džiaugiuosi :) Dantis, manau, pabalino papaino milteliai. Vienintelis šios dantų pastos trūkumas - ne labai malonus skonis. Jis labai specifinis, bet gan greitai pripratau. Labiausiai dantų pastoje jautėsi vaistinio šalavijo eterinio aliejaus skonis ir kvapas, nors jo lašinau mažiausiai. Vaistinio šalavijo eterinis aliejus gydo burnos opas, dantenų uždegimą, gelbsti esant paradontozei, dantų ėduoniui. Tokių problemų neturiu, bet norisi kartais panaudoti profilaktines priemones. Greipfrutų sėklų ekstraktas - konservantas. Ksantaną naudojau hidrolato sutirštinimui, tačiau jis, manau, tikrai nebūtinas, nes ši dantų pasta gavosi ganėtinai tiršta.

Sudėtis:
 • kalcio karbonatas (kreida),
 • pipirmėčių hidrolatas,
 • varnalėšų šaknų milteliai,
 • augalinis glicerinas
 • greipfrutų sėklų ekstraktas,
 • ksantanas,
 • pipirmėčių eterinis al.,
 • arbatmedžių eterinis al.,
 • vaist. šalavijų eterinis al.,
 • papainas.

8 komentarai:

 1. Niekad nebūčiau pagalvojusi, kad ir pastą galima pasigaminti pačiam. Klausimas, kur galima nusipirkti kalcio karbonato ir papaino?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kreidą pirkau iš prancūziško puslapio Aroma Zone, o papino miltelius Aroma Natural :) Papiną puikiai galima naudoti ir plaukelių mažinimui, būtent tam juos ir pirkau, o ne pastai, bet ir dantims laaabai tiko :))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2011-05-05 18:42

  50ml kiek reiktu deti ksantano?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Gamindama 60ml dantų pastos ksantano dėjau 0,3 g, bet jis nebūtinas, galima daugiau tiesiog kreidos dėti, jeigu per skysta gaunasi.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2011-08-29 11:15

  labas,kiek laiko galioja tokia dantu pasta? as ja jau 3men naudoju.atrodo nesugedus bet noretau zinoti koki sugedimo pozymiai

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kiek galioja tiksliai negaliu pasakyti, daug kas priklauso ir nuo laikymo sąlygų. Jeigu produktas sugenda, pakinta kvapas, pradeda pelyti...

  AtsakytiPanaikinti
 7. Brigita, kaži ar dar naudoji savos gamybos dantų pastas? Gal bandei su druska gaminti?

  AtsakytiPanaikinti
 8. Neprisiruošiu pasigaminti, tai pirktines naudoju :) Su druska nebandžiau, bet ją, manau, ištirpinti reikėtų, kad nebraižytų, ir gal labiausiai himalajų tiktų.

  AtsakytiPanaikinti