2012-05-12

Nenuplaunamas losjonas plaukų stiprinimui

Dėl laiko stokos nemažai visko prisikaupė, ką noriu įkelti į blog'ą ir pasidalinti su jumis. Tad kelsiu vis po truputį jau išbandytas ir pasiteisinusias priemones.
Šį kartą nenuplaunamas losjonas (nesugalvojau kaip kitaip jį dar galiu pavadinti) plaukų stiprinimui. Jį naudoju jau gerą mėnesį po kiekvieno plovimo, o gaminuosi vis nedidelį kiekį po 5 ar 10 ml, kad greitai susinaudotų, nes nededu jokių konservantų.
Pagrindas - rozmarinų hidrolatas. Jis kaip ir rozmarinų eterinis aliejus skatina plaukų augimą, stiprina juos. Alavijų milteliai (perku iš Kvapų namų)  drėkina ir neleidžia plaukams greitai susiriebaluoti. Pirmą kartą plaukų priežiūrai naudojau kofeino miltelius. Radau informacijos, kad kofeinas stiprina plaukų šaknis, suteikia gyvybingumo. Kadangi kofeino milteliai sunkiau tirpsta, juos su nedideliu kiekiu hidrolato pašildau karšto vandens vonelėje ir maišau kol ištirpsta.
Kaip ir minėjau, losjoną naudoju po kiekvieno plaukų plovimo. Juo tepu tik drėgnas plaukų šaknis. Kam patogiau, galima pasidaryti ir buteliuke su purkštuku.
P.S. Kartais į šį losjoną įlašinu ir po lašiuką rozmarinų bei kekinių pimentų (Pimenta Racemosa) eterinių aliejų, prieš tai juos sumaišius su šlakeliu glicerino, kad papurčius buteliuką eteriniai aliejai geriau pasiskirstytų hidrolate.
Dalinuosi receptėliu :)

Sudėtis (10 ml):
 • 10 ml rozmarinų hidrolato,
 • 4 lašai pantenolio (vitamino B5),
 • 0,2 g kofeino miltelių,
 • 0,05 g alavijų miltelių (tinka ir gelis).

6 komentarai:

 1. Anonimiškas2012-05-18 22:04

  labas,per kiek kartu sunaudoji ta 5-10ml buteliuka?ar per viena? is visu ingridientu neturiu alaviju milteliu,gal tiktu alaviju skystimas?ta prasme turiu kelis alavijus ant palanges...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena,

   Sunaudoju maždaug per 4-5 kartus. Daug netepu, bijau, kad plaukai gali labiau riebaluotis.

   Galite naudoti ir alavijų sultis, bet tada darykite mažesnį kiekį ar greičiau sunaudokite, kad nesugestų.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2012-05-25 19:56

  labas,na va pasidariau su alaviju sultim.10ml per du kart sunaudojau.siaip gal visai nieko.as anksciau vien alavijo sultim tepdavau.
  dar klausimas,del ea ir glicerino.tau jo idejus neriebindavo?kiek glicerino ir ea i 10ml reiktu?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš eterinius retai naudoju, bet, jeigu jau dedu, tai ne daugiau 4 lašiukų, dar ir nuo ea stiprumo priklauso. Dedu, pvz., 2 lašelius rozmarinų ir 1 lašiuką kekinių pimentų. Ir kelis lašelius glicerino. Prieš kiekvieną naudojimą reiktų suplakti.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2013-12-07 14:06

  Sveiki, o kur rasti nusipirkti kofeino miltelių? Aš niekur nerandu... O gal tiktų labai stiprios žalios arbatos įpilti? Girdėjau, kad joje, jei labai stiprų užpilą padarius, irgi daug kofeino

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki, atsiprašau, kad tik dabar atrašau. Kofeino miltelius pirkau Aroma Natural, jei gerai prisimenu, tačiau jo ten nebėra.
   Žalioje arbatoje kofeino yra, bet tada turėsite mažiau pilti rozmarinų hidrolato. Manau, kad neverta skiesti, nes neaišku, ar bus poveikis.

   Panaikinti