2012-10-14

Lengvas kūno kremas "Marcipaninis ruduo"

Su visais pasidalinsiu  savo paskutiniuoju ir labai vykusiu kūno kremo receptėliu :) Nusipirkau du naujus, dar nebandytus aliejus - slyvų kauliukų ir raudonųjų palmių. Kadangi norėjau, kad kremas greitai susigertų į odą, šie lengvi aliejai įdealiai tiko. Truputis apie šiuos du aliejus:
Slyvų kauliukų aliejus visų pirma pakeri svaiginančiu aromatu - kvepia tikrų tikriausiais marcipanais! Pirkau jį "Sveikuose produktuose" naudoti virtuvėje, bet labai tiks ir kosmetikos gamyboje, juolab kad jis ne tik nuostabiai kvepia, bet ir pasižymi kitomis puikiomis savybėmis. Slyvų kauliukų aliejuje yra Omega 6, Omega 9, daug vitamino E, tad veikia kaip antioksidantas. Gerai drėkina, maitina, minkština odą, ją ramina. Įdealus sausai ir brandžiai odai.
Raudonųjų palmių aliejus turtingas antioksidantų, tokių kaip vitaminai A ir E, taip pat yra vitamino K. Šis aliejus apsaugo odos ląsteles ir pagerina bendrą odos būklę. Puikus drėkiklis tiek odai, tiek plaukams. Intensyvios oranžinės spalvos, odai suteikia laikiną gelsvą atspalvį, todėl geriau naudoti praskiestą su kitais aliejais. Kremui suteikė intensyvią geltoną spalvą.
Kvapui išryškinti įlašinau kelis lašelius greipfrutų eterinio aliejaus. Kremas kvepia gan švelniai, neįkyriai. Jeigu norisi intensyvesnio kvapo, dalį makadamijų aliejaus galima pakeisti slyvų kauliukų aliejumi ar paeksperimentuoti su greipfrutų eterinio aliejaus kiekiu - dėti po lašelį iki norimo kvapo intensyvimo (geriausiai iki 3 lašiukų į 10 ml kremo).
Kremą naudoju visam kūnui, taip pat ir rankoms (nešiojuosi rankinėje). Kartais juo patepu veidą - puikiai drėkina :) Šis marcipaninis kremas šiuo metu yra vienas iš mano favoritų.

Sudėtis (~60 ml):
  • 39 ml rugiagėlių hidrolato,
  • 8 ml makadamijų al.,
  • 6 ml slyvų kauliukų al.,
  • 4 g raudonųjų palmių al., 
  • 3,6 g emulsiklio*,
  • 10 lašų konservanto naticidas,
  • 5 lašų augalinio vit. E,
  • 5 lašai greipfrutų eterinio al. (lot. Citrus paradisi).
* Cetearyl olivate, Sorbitan olivate.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą