2013-01-16

Nenuplaunamas plaukų balzamas

Neseniai lankiausi pas kirpėją ir kaip visada gavau pagyrimų. Komplimentai iš kirpėjos - pats geriausias įvertinimas bei puikus paskatinimas prižiūrėti plaukus ir toliau taip, kap prižiūriu juos dabar. Tam reikia skirti laiko, tačiau rezultatai atperka :) Kad plaukučiai mažiau lūžinėtų ir neišsišakotų, daryti tik plaukų kaukes gali neužtekti. Labai gerai po kiekvieno trinkimo plaukų galiukus patepti lengvu nenuplaunamu balzamu.
Palmių aliejus intensyviai drėkina išsausėjusius plaukus, makadamijų aliejus taip pat yra puiki priemonė sausiems ir pažeistiems plaukams, rugiagėlių hidrolatas - drėkina ir suteikia plaukams blizgesio. Balzamą kvėpinau kakavos absoliutu ir kavos eteriniu aliejumi - saldu, bet ne per daug. Įsidrasinau juo tepti ne tik pačius galiukus, bet ir per visą plaukų ilgi. Prieš tai išsitepu balzamu delnus ir švelniai, lengvais judesiais perbraukiu per visus plaukus. Nesuriebalina.

Sudėtis:
 • rugiagėlių hidrolatas,
 • medicininis spiritas,
 • makadamijų aliejus,
 • emulsiklis BTMS (Cetearyl Alcohol and Behentrimonium Methosulfate),
 • raudonųjų palmių aliejus,
 • pantenolis,
 • kavos eterinis liejus,
 • natūralus konservantas Naticidas,
 • kakavos absoliutas.
P.S. Ką dar galėčiau patarti, kad turėtumėte sveikus ir gražius plaukus? Tausokite juos kiek galima ilgiau ir verčiau nenaudokite plaukų dažų. Šiais laikais iš minios greičiau išssiskirsite natūraliais sveikais plaukais, o ne  dažytais ;)

4 komentarai:

 1. Anonimiškas2013-01-16 18:16

  O spiritas nedžiovina plaukų?..
  Tiesa, dabar daug gražiau natūralūs plaukai, nei ataugusios šaknys. Nors pati laikas nuo laiko nusidažau kokia chna su basma. bet niekas nepastebi, tik aš pati ir vyras :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ne, nedžiovina. Jo dedu nedaug, apie 10% nuo bendros balzamo masės. Anksčiau darydavau be spirito. Pastbėjau, kad padarytas su spiritu mažiau riebalina plaukus, geriau "susigeria". Tarp kabučių, nes gal dalis jo išgaruoja :)
  Parašiau ir apie plaukų dažymą, nes buvo laikas, kai pati šviesinau ir buvau labai labai susigadinusi plaukus. Tada dar nesidomėjau natūralia kosmetika. Teko palaukti kokius trejus metus ir palepinti plaukus natūraliomis priemonėmis, kol jie atsigavo. Po to ir nusprendžiau - kol nėra ko slėpti (žilų plaukų), tol aš jų nedažysiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2014-09-11 15:24

  Gal galėtumėt pasidalinti tiksliu receptu? Labai norėčiau pabandyti kažką panašaus pasigaminti :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba,

   Deja, neberandu šio recepto, bet gamyba paprasta, kaip kremų. Kaip minėjau anksčiau komentaruose, spirito dėjau apie 10%, aliejų pakanka 5-8%. Nebūtinai dėti makadamijų ar palmių aliejus, puikiai tiks ir kiti, pvz., argano, avokadų, kokosų.
   Senokai begaminau balzamą plaukams (iš vis retai begaminu, nebėra ir laiko). Jau gerus metus naudoju tik kokosų aliejų plaukų galiukams. Plaukus paskutinį kartą kirpau pernai lapkričio mėnesį. Atsiauginėju, bet plaukų galiukai nė kiek neišsišakoję, gražūs, tai nėra reikalo ir kirpykloje lankytis (išskyrus kartais dėl kirpčiukų).

   Panaikinti