2013-03-09

Kreminis kūno sviestas "Tropikai"

Jau kuris laikas kremus ir sviestus maišau mikseriu. Konsistencija gaunasi kur kas geresnė nei maišant ranka (tiksliau šaukšteliu ar šluotele) ar Aroma Zone mini mikseriuku, kuris labiau skirtas maišyti itin mažus kiekius. Paskutinį kartą vietoj kremo pasigaminau sviestą. Kadangi plakiau mikseriu, jo konsistencija buvo panašesnė į kremo. Taip išplaktas kur kas maloniau ir geriau tepasi ant odos. Labiausiai patiko naudoti po dušo ant dar drėgnos šiltos odos: reikia nedideliu kiekiu sviesto išsitepti delnus ir glostyti odą. Naudojant tokiu būdu, sviesto nepadauginsite ir greičiau įsigers į odą, beje jo ilgam užtenka. Šio kreminio kūno sviesto kvapas tikrai primena tropikų kraštų vaisius - saldžiai rūgštus :)

Šį sviestą išbandžiau ir kaip plaukų kaukę. Ant plukų pasiskirstė gan sunkiai, tačiau po tokios kaukės jie  tapo ypač žvilgantys ir minkšti. Manau, kad tokia plaukų kaukė labai tiktų dažytiems sausiems plaukams, sviestmedis puikiai maitina :)
Sudėtis (apie 80 ml sviesto):
  • 20 g sviestmedžio aliejaus,
  • 12 g kokosų aliejaus,
  • 5 ml makadamijų aliejaus,
  • 2 ml slyvų kauliukų aliejaus,
  • apie 20 lašų greipfrutų (lot. Citrus paradisi) eterinio aliejaus; gaila neprisimenu, kiek tiksliai lašų jo dėjau, neužsirašiau, bet galite lašinti mažiau ar kiek daugiau pagal poreikį.
Uoj, vos nepamiršau parašyti, kaip gaminti :D Kadangi sviestmedžio aliejus nėra itin kietas, jį ištryniau šaukšteliu kartu su kokosų aliejumi, supyliau skystus aliejus bei greipfrutų eterinį aliejų ir kelias minutes plakiau mikseriu, kol sviestas pabalo ir tapo purus purus :) Labai paprasta, bet tikrai efektyvu ;) Šį vakarą gaminau ir kvapnų šokoladinį kūno sviestą, kurio receptu, tikiuosi, taip pat greitai pasidalinsiu su visais :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą