2014-12-28

Keturių augalų veido kaukė

Kad per visus šventinius rūpesčius nepamirštumėte pasilepinti ir pačios, dalinuosi savo mėgiamos veido kaukės receptu. Atgaivins, išvalys ir pamaitins odą.

Reikės:
 • 1,5 arb. š. Luvos molio,
 • 0,5 arb. š. chlorelos miltelių,
 • 0,5 arb. š. asiūklio miltelių,
 • 0,3 arb. š. trifalos miltelių,
 • 0,3 arb. š. amlos miltelių,
 • 1 lašelio gryno šaltalankių aliejaus,
 • 3 lašų ricinų aliejaus,
 • 0,5 arb. š. sezamų aliejaus,
 • 1 lašelio tauriųjų bobramunių eterinio aliejaus,
 • šlakelio avižų grietinėlės,
 • šlakelio kraujažolių hidrolato.
Grietinėlės ir hidrolato reikia tiek, kad kaukė taptų grietinės konsistencijos. Užtepus ant odos laikyti apie 20 min. ir nuplauti drungnu vandeniu. Šios kaukės pagrindą sudaro Luvos molis ir keturių augalų milteliai, apie kuriuos šį kartą plačiau ir parašysiu.

Chlorela (lot. Chlorella vulgaris) yra gėlame vandenyje augantys vienaląsčiai žalieji mikrodumbliai. Jie ypač turtingi chlorofilo, vitaminų bei mikroelementų: kalcio, geležies, kalio, magnio, cinko, seleno, fosforo, jodo, vitaminų E, B1, B2, B6, B12, biotino, pantoteno bei folio rūgšties. Chlorela yra stiprus antioksidantas, detoksikuoja, didina ląstelių atsinaujinimą, odos elastingumą, apsaugo kalogeną. Tad ypač vertinga pavargusiai, brandžiai ir užterštai odai. Ir, žinoma, vertinga ne tik odai, bet ir visam organizmui. Būtent šiuos miltelius pirkau iš Aroma Zone. Chlorelą praeitą pavasarį gėriau kaip maisto papildą. Rekomenduočiau pirkti tabletėmis, nes miltelių skonis, kuriuos reiktų gerti išmaišytus su vandeniu, tikrai nėra labai malonus. Visgi dumbliai :)

Asiūklis (lot. Equisetum arvense) turi daug antioksidantų, silicio bei sutraukančiomis medžiagomis pasižyminčių medžiagų. Tonizuoja, valo odą, sutraukia poras. Taip pat drėkina, stangrina ir gydo nedideles žaizdeles. Asiūklį taip pat mėgstu vartoti ne tik išoriškai, bet ir į vidų: retkarčiais geriu vasarą prisirinktų asiūklių arbatą, kuri ypač gerai stiprina organizmą. Beje, arbata dar ir skani, švelnaus skonio.

Trifala - tai ajurvedinis žolelių mišinys visam organizmui valyti iš agrastinio lapainio, karpotojo viršūklio ir plaukuotojo viršūklio vaisių. Tiek pat, kiek gerai veikia iš vidaus, tiek pat veiksminga naudojant ir iš išorės dedant, pvz., į veido kaukes. Šie milteliai yra iš kiek stambesnių ir kietesnių dalelių, tad veikia ir kaip šveitiklis.

Amla (lot. Emblica officinalis) dar kitaip vadinama amalaki arba agrastiniu lapainiu. Tai ajurvedoje plačiai žinomas ir jau tūkstančius metų naudojamas augalas. Turi ypač daug vitamino C, flavonoidų, taninų (antioksidantų) ir kt. naudingų medžiagų. Amlos milteliai valo, skaistina ir pagyvina veido spalvą, atgaivina, atstato odos audinius. Tinka ir burnos priežiūrai - ramina kraujuojančias dantenas. Į vidų naudojama kaip maisto papildas, kuris ne tik padidina odos ir plaukų žvilgėjimą, bet ir stiprina imunitetą, širdį, pagerina ištvermę, ramina ir valo žarnyną ir t.t.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą