2015-06-14

Kvapnus "dūmelis"

Eterinių aliejų gausa - didžiulė. Kiekvienas gali išsirinkti iš daugybės jų ir pagal kvapą, ir pagal poveikį. Jau seniai žinomos jų teigiamos savybės sveikatai. Tačiau svarbu ne tik koks eterinis aliejus garinamas, bet ir su kuo. Geriausiai visiems žinomas, populiariausias ir paprasčiausias būdas yra garinimas keramikiniame inde su žvakute. Tačiau šis būdas nėra pats tinkamiausias, nes garinant eterinius aliejus labai svarbi ir tinkama garinimo temperatūra, kurią užtikrinti pakankamai sunku tai darant su žvakute - reikia nuolat stebėti, kad vanduo neužvirtų, o aliejus "neprisviltų". Dažnai iš to mažai naudos. Šiam subtiliam procesui geriau rinktis tam skirtus specialius prietaisus, kurių pasirinkimas jau pakankamai didelis.
Pavasarį turėjau didelį galvosūkį, kokį garintuvą išsirinkti, kad ir kokybė būtų gera, ir per daug kaina nesikandžiotų. Po ilgų ieškojimų radau vokiškoje internetinėje parduotuvėje Violey elektrinį "MyDiffuser" garintuvą piramidę. Užsisakiau jį kaip velykinę dovaną ir laukiau kaip vaikas saldainių

Kodėl pasirinkau būtent šį? Visų pirma man patiko jo dizainas, negremėzdiškas, forma elegantiška. Kaip matyti nuotraukoje, garinant matosi iš piramidės kylantis šaltas "dūmelis" (kuris ne toks ir mažas, kaip atrodo). Naudojimas paprastas: tereikia įpilti vandens (iki 80 ml) ir įlašinti vos 3-5 lašelius mėgiamo eterinio aliejaus ar jų mišinio. Kvapai pakankamai greitai pasklinda po kambarius. Tinka nuo 10 iki 60 m² patalpoms. Sklindančio aromato intensyvumas priklauso nuo eterinio aliejaus koncentracijos ir garinimo trukmės. Jis tuo pačiu drėkina orą.

Viršutinė garintuvo dalis  šviečia, viduje įtaisytos LED lemputės. Pagal nuotaiką galima pasirinkti, ar šviesos kaitaliosis, ar nuolat švies vienos pasirinktos spalvos švieselė, ar iš vis jos nebus. Kai tamsu, papildoma šviesa dar ir jaukumo suteikia. Šis garintuvas veikia tyliai. Priežiūra lengva, pakanka išvalyti sausa šluoste, nėra keičiamų filtrų.

Beje, kai gavau "MyDiffuser" garintuvą ir perskaičiau naudojimo instrukciją, labai nustebau, kad negalima juo garinti citrusinių eterinių aliejų, mat gali pažeisti plastiką, iš ko ir pagamintas visas šio prietaiso korpusas. Nusivyliau, nes citrusiniai kvapai yra mano vieni iš mėgiamiausių - efektyviai pakelia nuotaiką, tonizuoja visą kūną, taip pat dera su daug kitų aliejų. Bet nenuleidau rankų ir rašiau gamintojams. Jų atsakymas pradžiugino: šiuo garintuvu galima garinti visus eterinius aliejus, tik su citrusiniais reikėtų elgtis atsargiau, nelašinti daugiau nei 3 lašų vienu metu. Taip pat labai svarbu baigus garinti iškart kruopščiai išvalyti aparatą.

"MyDiffuser" garintuvo-piramidės kaina nėra labai maža, apie 47 eurai, tačiau už kokybišką daiktą negaila mokėti ir daugiau. Šiuo pirkiniu esu labai labai patenkinta.
Vertinu 5 balais iš 5.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą