2015-08-28

Šokoladinė veido kaukė

O mano savaitgalio pradžia šokoladinė! Ne, dar neprisikimšau saldumynų. Lepinau odą Anksčiau vis užkliūdavo akys už straipsnių, kuriuose buvo rašoma apie kakavos bei šokolado duodamą naudą odai, apie tai, kaip įžymios moterys lepinasi šokolado procedūromis grožio salonuose. Šį kartą mano akys ne tik užkliuvo, bet ir užstrigo už vieno straipsnelio apie kakavą ir veido kaukes - išbandžiau.

Kaukę maišiau pagal nuojautą iš to, ką turėjau. Pagrindiniai ingredientai trys: 
1 a.š. kakavos,
1 a.š. avižų miltelių,
kraujažolių hidrolato.


Kakavą perku ekologišką "Bio King", kuri yra riebi, tad dar daugiau gėrio joje - kakavos sviesto. Viena didžiausių kakavos naudų yra antioksidantai, kurių joje išties gausu. Antioksidantai padeda kovoti su laisvaisiais radikalais.
Jei dirbate prie kompiuterio, tai jums turėtų būti ypač aktualu, nes nuo ekrano visą dieną jūsų odą atakuoja milijonai nematomų laisvųjų radikalų, kurie sendina ir visaip kitaip neigiamai veikia odą.

Iš "Aroma Zone" turiu avižų miltelius, juos labai lengva įmaišyti į bet kokią kaukę, tačiau ir patiems galima susimalti avižinius dribsnius, kas turit su kuo. Avižose gausu įvairių maistinių veikliųjų medžiagų, tokių, kaip antioksidantų beta-gliukanų, mineralų ir mikroelementų, B grupės vitaminų, baltymų. Avižos ypač gerai veikia raminančiai, todėl tinka jautriai, sudirgusiai, sergančiai odai, net ir kūdikių odelei. Jos taip pat skatina odos regeneraciją ir gijimą, minkština, padeda išlaikyti odos elastingumą.

Kraujažolių hidrolatą šiuo metu turiu ekologišką taip pat iš prancūzų "Aroma Zone". Prieš tai turėjau iš "Kvapų namų", pastarasis patiko labiau, nes buvo su purkštuku - lengviau naudoti kaip toniką. Kraujažolių hidrolatas veikia priešuždegimiškai, ramina sudirgusią odą, gydo, turi antibakterinių savybių, subalansuoja odos riebalų išsiskyrimą, stimuliuoja kraujotaką ir mažina paraudimus. Vietoj kraujažolių hidrolato galima naudoti bet kokį kitą, kuris jums tinka labiausiai, arba pieną  - improvizuokite.

Šokoladinę kaukę papildžiau dar dviem ingredientais: 
1 a.š. alyvuogių aliejaus ir 1 lašeliu rozmarinų CO2 ekstrakto.Aliejų pasirinkau alyvuogių, turiu ekologišką extra virgin "Centonze" iš Sicilijos. Prabangus aliejus, tačiau tikrai itin gero skonio, kokybiškas. Jo negailiu nei ant salotų, nei ant odos. Na o apie bendras alyvuogių aliejaus savybes čia nesiplėsiu, šio aliejaus populiarumui lygių taip ar taip nėra, o ir aibę straipsnių apie jį nesunku rasti Pavyzdžiui, konkrečiai apie alyvuogių aliejaus kosmetines savybes skaitykite čia... Gaminant šią veido kaukę galima naudoti bet kokį kitą mėgstamą aliejų.

Rozmarinų CO2 ekstraktą pirkau iš "Kvapų namų". Jis yra tirštas, tamsus, naudoti reikia po labai nedaug. Dažniausiai naudojamas dėl labai stiprių antioksidacinių ir antibakterinių savybių kaip kosmetikos konservantas, bet šiuo atveju (kaukė buvo sunaudota tuoj pat) šio ekstrakto dėjau būtent dėl teigiamo poveikio odai. Šis ekstraktas tirpus riebaluose (būna ir tirpaus vandenyje), tad iš pradžių maišiau su alyvuogių aliejumi, kad geriau pasiskirstytų visame mišinyje.

Kaukę gaminti labai paprasta, tereikia visus ingredientus sumaišyti kartu. Kadangi ne visų šaukšteliuose vienodai tilps kakavos ar avižų miltelių, tai tikslaus hidrolato kiekio nerašiau. Hidrolato pilkite po truputį, maišykite, kol kaukė bus grietinės tirštumo. Šią kvapnią masę tepkite ant švarios veido ir dekolte odos, laikykite apie 15 min. (jei kaukė ant odos greitai džiūsta, galima pašlakstyti vandeniu) ir nuplaukite drungnu vandeniu, pabaigai vėsesniu. Jei oda pradeda kaisti ar perštėti, kaukę nuplaukite anksčiau.

Apie kaukės poveiki sunku kažką pasakyti po vieno karto, reikia panaudoti ilgiau, o jei efektas ir teigiamas, dažnai jį būna sunku apčiuopti, nebent odos būklė labai prasta, o priemonė tinka ir daro stebuklus Bet tačiau man ši veido kaukė patiko ir po pirmo karto (kitaip nebūčiau rašiusi apie ją) - oda tapo labai švelni. Po kaukės pasitepiau savo vasaros kremu su jame išmaišytu lašeliu nuostabaus rausvųjų citrinvyčių CO2 ekstrakto. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą