2015-10-16

Aš skaitau: Friederike Von Tana "Moters grožio knyga"

Ilgi ir tamsūs rudens vakarai - nuostabus metas sau, puodeliui arbatos ir gerai knygai. Tačiau grožinės literatūros knygą į rankas paimu ganėtinai retai, o ir mano knygų lentynoje beveik vien tik knygos apie mitybą, sportą ir aromaterapiją. Vieną knygą turiu ir apie grožį, apie kurią šiandien ir noriu papasakoti.

Dabar knygynų didžiulėje pasiūloje lengva pasiklysti. Taip atsitiko ir man, kai prieš porą metų norėjau nusipirkti knygą apie odos priežiūrą, kurioje viskas būtų surašyta paprastai, teisingai ir tuo pačiu, kad neprieštarautų per daug mano pačios įsitikinimams. Tada grįžau tuščiomis. Bet kaip tik ne už ilgo darbo reikalais lankiausi pas kosmetologę-masažistę Elytę ir ėmiau iš jos interviu apie odos priežiūrą atvėsus orams. Kaip tik tada ji užsiminė ir parodė seną knygą: Friederike Von Tana "Moters grožio knyga. Visapusiška grožio priežiūra". Tikrai pagyvenusi, išleista beveik prieš 20 metų - 1997 m. (bent jau tokių metų manoji). Pavarčiusi ir paskaičiusi kelis puslapius, o dar su Elytės rekomendacijomis, nusprendžiau, kad šios knygos man ir reikia. Nepaisant jos nenaujumo internetu radau, kur nusipirkti ir sumokėjau vos kelioliką litų.

Tačiau užteks apie knygos paieškas. Aš ją turiu ir tiesą pasakius net neketinu pirkti kitos knygos apie grožį, nes visus atsakymus randu šioje vienoje, 270 puslapių, laiko patikrintoje knygoje. Su viskuo absoliučiai gal ir nesutikčiau, kas joje rašoma, tačiau gerų patarimų išties labai daug. O kas svarbiausia - viskas parašyta labai paprasta, suprantama kalba, be išvedžiojimų.

Friederike Von Tana (turinti profesionalios kosmetikės, mitybos konsultantės, homeopatės išsilavinimus ir t.t.) savo knygoje rašo ne tik, koks kremas kokiai odai tinka. Ne. Vien kremas grožio tikrai nesukurs. Todėl šioje knygoje rašoma apie grožio kūrimo visumą - apie temperamentą, veido, kaklo, plaukų, nagų, pėdų... priežiūros priemones bei būdus, apie mitybą, mankštą ir savimasažą... Būtent Friederike Von Tana pabrėžia, kad veido odos priežiūroje už gerą kremą kur kas yra svarbesni tinkamai parinkti prausiklis ir tonikas, o be pastarojo iš vis neįsivaizduojama pilnavertė odos priežiūra. Knygoje daug kosmetikos receptų, ypač veido kaukių. Ir svarbiausia - viskas susiję su natūralia kosmetika. Minimos "Weleda" priemonės, "Luvos" molis... 

Tiesiog šioje knygoje pateikiama informacija toookia artima ir priimtina natūralistėms, kurios siekia harmonijos visame kame Tai žinynas, kurį verta turėti ir karts nuo karto pavartyti.

1 komentaras: